“Pasaules vēstures malā” Atmiņas par veco Vidzemi 1913-1923 atvēršanas svētki

Trešdien, 5. decembrī, plkst. 17.00 Mencendorfa namā (Grēcinieku iela 18, Rīga)

notiks vācbaltieša Herberta fon Blankenhagena grāmatas

“Pasaules vēstures malā” Atmiņas par veco Vidzemi 1913-1923 atvēršanas svētki.

 

Grāmata ir oriģinālvalodā izdotās grāmatas Am Rande der Weltgeschichte. Erinnerungen aus Alt-Livland, 1913-1923 tulkojums, papildināta ar fotogrāfijām un grāmatā minēto personu biogrāfijām.  Vērtīga, jo atspoguļo sarežģītu, it kā jau zināmu vēstures posmu, tikai no neierasta – vācbaltiešu skatpunkta.

 

Autors – mūsu vēstures līdzgaitnieks, senas muižniecības dzimtas pārstāvis, dzimis vecajā Vidzemē, Akenstakas (Klingenberg) muižā, raksta par sev, Latvijai un Igaunijai nozīmīgiem 10 gadiem. Viņš velta uzmanību detaļām – labi pazīst vecās Vidzemes dabu, raksta par muižu sadzīvi, Tērbatas vācbaltu studentu korporāciju Livonia un dzīves piespēlētajiem skarbajiem izaicinājumiem…

 

Pirmais pasaules karš, kas beidzas ar radikālām pārmaiņām, dažādu sabiedrības slāņu sadursmes un Latvijas Brīvības cīņas, kurās dzimst Latvijas valsts un vēl…

Personīgi pieredzētais un vācbaltiešu loma šajos procesos.

 

Pasākumā piedalīsies:

Dr. Aksels fon Kampenhauzens (Campenhausen) (Vācija), Dr.hist. Gints Apals, Dr. art. Ilona Audere, grāmatas tulkotāja Indra Čekstere, aktrise Ārija Stūrniece-Liepiņa, grāmatu apgāds Madris direktore Skaidrīte Naumova u.c.

 

Dzirdēsiet grāmatas fragmentu lasījumus, iepazīsiet Blankenhagenu dzimtas kultūrvēstures mantojumu un varēsiet iegādāties grāmatu par izdevēja cenu.

 

Projekta finansētāji: Siguldas novada pašvaldībai, VKKF, grāmatu apgāds Madris

Projekta draugi: Fazenda-bazārs, Zilver dzērienu darītava

Komentēšana ir liegta.