„40 gadi dzīparu un klūgu rakstos”

„40 gadi dzīparu un klūgu rakstos”

Izstāde Mencendorfa namā aplūkojama no 2017.gada 4.aprīļa līdz 30.aprīlim,

atzīmējot TLMS ‘’Kamene” un „Tīne” 40 gadu jubileju.

 

Izstādē piedalās Rīgas kultūras un mākslas centra  „Mazā Ģilde” Tautas lietišķās mākslas studijas „Kamene” (audējas- vadītāja Marina Sproģe) un „Tīne” (pinēji- vadītāja Edīte Laiviņa) dalībnieki ar saviem darbiem.

Izstādes dalībnieki piedāvā mūsdienīgus un praktiskus darbus, kas ne vien rada mājīgumu un svinīgu gaisotni jebkurās mājās, bet arī sasilda dvēseli.

Arī šī izstāde ir viens no veidiem, lai palielinātu sabiedrības informētību par tautas mākslas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības nozīmīgumu, vēlmi nodot tālāk nākamajām paaudzēm gadu simtiem koptus un veidotus tautas amatus.

Audēju gadu gaitā austo audumu klāsts ir liels: segas, galdauti, sienas segas, dvieļi, grīdas celiņi-viss, kas var padarīt interjeru siltu un mājīgu. Dalībnieces auž tautiskās jostas un brunčus, kā arī modernus audumus: linu šalles un valkājamas drānas. Darbiem izmanto dabiskus materiālus. Visiecienītākais ir lins, vilna, kokvilna.

Pinēji izmanto nemizotas un mizotas kārklu klūgas un sloksnes, pr5iežu un egļu saknes, meldrus un citus dabas materiālus, darinot dažādus traukus, grozus, cibas, vāceles, cepures.

Dalībnieki, radot darbus, studē gan senču tradīcijas un etnogrāfiskos paraugus, gan atrod jaunus risinājumus, pievēršot uzmanību darbu lietošanas vērtībai un piemērojoties mūsdienu sadzīves un dizaina prasībām.

Būsim gandarīti, ja kādam izstādes darbi dos ierosmi patīkamai, lietderīgai brīvā laika pavadīšanai un vēlēšanos darboties kādā no mūsu studijām.

 

Komentēšana ir liegta.