Baltijas valstu meistaru tekstilmozaīkas darbu izstāde SVINAM KOPĀ

Mencendorfa namā no 10. marta līdz 8. aprīlim būs apskatāma Baltijas valstu meistaru tekstilmozaīkas darbu izstāde SVINAM KOPĀ. Izstādes atklāšana 10. martā plkst. 12.00.

2018. gads ir Baltijas valstu dibināšanas simtgades gads. Igauņi un lietuvieši savu valstu dzimšanas dienas svin februārī, bet latvieši – novembrī.

Kopā gan darbs darās vieglāk, gan svētki svinas jautrāk, un tādēļ biedrība ARTEMISIJA piedāvā svinēt kopā!

Starptautiskās tekstilmozaīkas izstādes SVINAM KOPĀ mērķis ir parādīt Baltijas valstu dabas skaistumu, tās dažādību visos gadalaikos, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību tekstilmākslai kā patstāvīgam mākslas veidam. Projekta ietvaros Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – meistari ir radījuši darbus dažādās tekstilmozaīkas tehnikās – gan tradicionālajās, gan mūsdienu.

Tekstilmozaīka – angļu valodā patchwork vai quilt – pie mums pazīstama samērā nesen. Šīs tehnikas vēsture ir ļoti sena un fascinējoša. Kaut arī tekstilmozaīka kā mākslas veids pasaulē ir ļoti pazīstama, tās popularitāte Latvijā ir augusi tieši pēdējo divdesmit gadu laikā. Tā tiek izmantota apģērbu šūšanā, funkcionālo objektu veidošanā un ar īpašu vērienu mākslas darbos.

Mūsdienās tekstilmozaīka ir plaši izplatīta visā pasaulē. Tiek izdotas grāmatas, žurnāli, ir pieejami darba rīku komplekti un citi materiāli, kas nepieciešami, strādājot dažādās tekstilmozaīkas tehnikās. Tiek organizēti tekstilmozaīkas kursi, apmācību stundas skolās, simpoziji un izstādes.

Izstādes tēma ir dzimšanas diena. Mēs it kā velkam paralēli starp valsts un cilvēka dzimšanu. Dzimšanas diena katram gadā ir tikai viena, un, neskatoties uz viena vai otra gadalaika patikšanu vairāk vai mazāk, to svin tad, kad tā ir. Katra diena un katrs gadalaiks ir piemērots piedzimšanai. Kurš to izvēlas vai nosaka mums, cilvēkiem, uz šo jautājumu, lai atbildi meklē citi, izstādē mēs vēlamies parādīt, ko jūt autors, apcerot vienu no savas dzīves svarīgākajiem mirkļiem. Autori, rādot darbos Baltijas valstu dabas skaistumu katrs savā dzimšanas dienā, ir attēlojuši gadalaiku, kurā dzimis darba autors, atbilstošu ainavu vai krāsu gammu, vai arī abstrakciju, ko radījušas tās dienas sajūtas. Tā ir mākslinieka būtība – radot sniegt pasaulei prieku un skaistumu!

Papildu informācija:

Santa Kamaldiņa

izstādes kuratore

Biedrības ARTEMISIJA valdes locekle

e-pasts: biedriba.artemisija@inbox.lv

Komentēšana ir liegta.