Ilzes Dilāne, Erlings Gustafssons “Papīra valoda”

Izstādē “Papīra valoda” būs skatāmi Ilzes Dilānes un zviedru mākslinieka Erlinga Gustafssona darbi. Ilze Dilāne skatītājus pārsteigs ar papīra masas gleznojumiem un grafikām. Izmantotais materiāls – papīra masa no džinsiem, lina un abakas.

Erlings Gustafssons ir papīra mākslinieks, grafiķis. Viņš Japānā ir apguvis austrumu papīra izgatavošanas metodi no kozo krūma. 9.aprīlī būs iespēja redzēt Erlinga uzņemto filmu, kā top washi papīrs Japānā. Izstādē varēsiet apskatīt Erlinga Gustafssonsa ar roku darinātās grāmatas ar mākslinieka oriģinālajām grafikām, kā arī spilvenus un citus dizaina objektus no japāņu washi papīra. Vārds washi (和紙) veidots no wa “Japāna” un shi “papīrs”, šo terminu lieto, lai apzīmētu tradicionāli ar rokām darinātu papīru.  Nozīmīgi, ka washi papīra izgatavošanas māksla ir iekļauta UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas konvencijā.

Abu papīra mākslinieku sadarbība sākās 2014. gada vasarā, IAPMA (Starptautiskās papīra darināšanas asociācijas) konferences laikā, kur mākslinieki iepazinās. Šogad Ilzei tika piešķirta Kultur Kontakt Nord mobilitātes stipendija. Tā deva iespēju 9 dienas šī gada martā apgūt washi izgatavošanu un kokgriezuma grafisko tehniku Erlinga Gustafssona darbnīcā Eksjo, Zviedrijā. Izstādē būs redzams grafisks Ilzes darbs Eksjo koki, kurš tapis šajā laikā.

Mākslas dienu ietvaros 16. aprīlī paredzēti divi filmu cikli (11:00 un 16:00) par Erlinga Gustafssona darbu pie grāmatām, izmantojot Japānā apgūtās papīra liešanas iemaņas un eksperimentējot, ar dažādām grafikas tehnikām (filma Handmade), kā arī trīs īsfilmas par papīra izgatavošanu Japānā un tā pielietojumu.

Izstāde skatāma Mencendorfa namā no 1.-30. aprīlim.

Tikšanās ar Ilzi Dilāni 9. aprīlī plkst. 16:00!

Plašāku informāciju par māksliniekiem variet meklēt:
http://ilzedilanesart.blogspot.com (Ilze Dilāne)
http://www.paperart.se/eng (Erlings Gustafssons)

Erlings Gustafssons. STRIPE, litogrāfija no grāmatas ISLAND SPOR. 22 x 28 cm

Ilze Dilāne. Divi krasti 2. Papīra masas gleznojums.

Komentēšana ir liegta.